Smegi külmik kunstikollektsionääridele

Smegi külmik kunstikollektsionääridele

2018-08-13 22:54:04

Dominico Dolce ja Stefano Gabbana on tuntud selle poolest, et nad armastavad oma kollektsioonides rõhutada oma Itaalia päritolu ning ülistavad selle maa kultuuripärandit, eriti Sitsiilia oma. Seda joont on nad hoidnud ka Smegile külmikuid disainides.

 

Dolce & Gabbana ja Smeg on ühendanud loomingulised jõud, muutes FAB28 külmiku kunstiteoseks. Need kaks tuntud Itaalia ettevõtet tegutsevad küll erinevates valdkondades, aga neid ühendavad märgi “Made in Italy” väärtused. Mõlema firma taustad on sarnased – nii Smeg kui Dolce & Gabbana on väikeses piirkonnas pereettevõttena alustanud, mõlemad suhtuvad lugupidamisega traditsioonidesse ja on väga tuntud oma loomingulisuse poolest

Selle tulemusel sündis seekord unikaalne FAB28 külmik, millele on andnud uue väljanägemise Sitsiilia kunstnikud. Imelisi külmikuid, mida kaunistavad sidrunid, keskaegsed rüütlid, vankrirattad ja paljud muud Sitsiilia poeetilisest marionett-teatrist tuntud elemendid, on ainult sada.

Lisaks Dolce & Gabbana'le on Smeg teinud koostööd ka mitmete teiste maailmakuulsate disainerite ja arhitektidega, nagu näiteks Renzo Piano, Marc Newson, Guido Canali, Mario Bellini, Giancarlo Candeago.

Külmiku hind – kui te seda lugedes ei istu, siis soovitame seda nüüd teha – on 30 000 eurot. Need külmikud on kunstikollektsionääridele, mitte igapäevaseks kasutamiseks koduköögis. Või miks ka mitte?

Kõik sada külmikut on käsitsi maalitud.